O nas » Aktualności
Zbiórka "Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych"

Radzyńskie struktury WiN włączają się do zbiórki publicznej realizowanej przez Fundację Kazimierza Wielkiego pod hasłem „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych", która organizowana jest m.in. pod patronatem Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

 

Jej celem jest gromadzenie środków przeznaczonych na propagowanie wiedzy, pamięci i tradycji polskiego podziemia niepodległościowego z lat 1939-1963, poprzez:
- budowę, remont nagrobków, pomników i tablic pamiątkowych,
- organizację wykładów, spotkań i uroczystości z historykami i kombatantami, poświęconych bohaterom podziemia niepodległościowego,
- opracowywanie i wydanie dokumentów źródłowych, broszur edukacyjnych dla dzieci i młodzieży o podziemiu niepodległościowym,
- produkcję filmu fabularyzowanego o losach podziemia niepodległościowego w czasie wojny.

 

W związku z powyższym poszukujemy wolontariuszy, którzy wraz z członkami WiN zechcieliby kwestować 1 listopada na radzyńskich nekropoliach. Akcja swoim zasięgiem obejmuje teren całego kraju i skupi w tym dniu ok. 800 ochotników. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu powinno być jedną z tych małych rzeczy, którą możemy zrobić dla upamiętnienia bohaterów walki o naszą wolność. Mamy nadzieję, że również w tej akcji nie zabraknie mieszkańców Radzynia.

 

W imieniu radzyńskiego Inspektoratu WiN akcję koordynuje Komenda Rejonu 3 Radzyń-Miasto. Chętni mogą zgłaszać swój akces do wolontariatu pod adresem e-mail: win-radzyn1@biurokracja.org.pl.

 

 
© 2018 win-radzyn.pl | Tworzenie stron internetowych