O nas » Aktualności
Zaduszki WiN-owskie na Uroczysku Baran

W sobotę kończącą oktawę Wszystkich Świętych przedstawiciele rejonów radzyńskiego Inspektoratu WiN spotkali się na modlitwie na Uroczysku Baran. Odpusty zupełne, które mogły zostać uzyskane jeszcze tego dnia, zostały ofiarowane za cierpiące w czyściu dusze żołnierzy podziemia niepodległościowego zamordowanych przez sowietów.

 

W modlitwie prowadzonej przez ks. kapelana Zbigniewa Rozmysła gościnnie wzięli udział również przedstawiciele AK z Międzyrzeca Podlaskiego oraz z grupy Narodowy Międzyrzec Podlaski. 

 

Pobyt na Uroczysku Baran stał się także wspaniałą okazją do zaprzysiężenia nowych członków. Przysięgę siedmiu nowych WiN-owców w imieniu Komendy Inspektoratu odebrał Szef Sztabu Dariusz Magier. Nie ma wątpliwości, że słowa starej roty Kedywu z 1942 roku wypowiedziane w tym wyjątkowym miejscu, na ziemi przesiąkniętej krwią polskich patriotów, głęboko zapadną w ich pamięci. Otrzymali również legitymacje organizacyjne oraz krzyże WiN, które od tej chwili będą mogli nosić z dumą.

 

Po uroczystości odbyło się spotkanie towarzyskie w Domu Ludowym w Brzozowicy Dużej, zorganizowane przez struktury Rejonu 7 - Kąkolewnica. Wcześniej uczestnicy zlotu zwiedzili kopiec Józefa Piłsudskiego znajdujący się w lesie koło Brzozowicy.

 

 

 
© 2018 win-radzyn.pl | Tworzenie stron internetowych