O nas » Aktualności
List do administratora cmentarza parafialnego w Radzyniu Podlaskim

10.11.2014

Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość Inspektorat Radzyń skierowało do ks. kan.  Andrzeja Kieliszka - proboszcza Parafii Trójcy Świętej - list w sprawie oszczerczych, komunistycznych napisów na nagrobkach na radzyńskim cmentarzu rzymsko-katolickim.


 

więcej
 
Zaduszki WiN-owskie na Uroczysku Baran

8.11.2014

W sobotę kończącą oktawę Wszystkich Świętych przedstawiciele rejonów radzyńskiego Inspektoratu WiN spotkali się na modlitwie na Uroczysku Baran. Odpusty zupełne, które mogły zostać uzyskane jeszcze tego dnia, zostały ofiarowane za cierpiące w czyściu dusze żołnierzy podziemia niepodległościowego zamordowanych przez sowietów.


 

więcej
 
Samorząd dla rodziny - akcja społeczna

30.10.2014

Mając na uwadze postępujący atak cywilizacji śmierci na polską rodzinę oraz tradycje narodowe i kulturę chrześcijańską Zrzeszenie WiN Inspektorat Radzyń zaprasza do akcji „Samorząd dla rodziny”.


 

więcej
 
Zaproszenie na projekcję filmu

25.10.2014

Komenda Inspektoratu Radzyń Zrzeszenia WiN oraz Radzyń Wyklęty zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego Aliny Czerniakowskiej pt. PACHOŁKI ROSJI. Po filmie dyskusja.

Projekcja odbędzie się w sali parafialnej kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim w piątek 7 listopada br. o godz. 19.00. Wstęp wolny!


 

 
Konkurs "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"

Zachęcamy uczniów gimnazjów i liceów powiatu radzyńskiego do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni". Termin nadsyłania prac do 15 stycznia 2015 r. Regulamin konkursu:


 

więcej
 
Zbiórka "Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych"

19.10.2014

Radzyńskie struktury WiN włączają się do zbiórki publicznej realizowanej przez Fundację Kazimierza Wielkiego pod hasłem „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych", która organizowana jest m.in. pod patronatem Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.


 

więcej
 
Zapraszamy na spotkanie z historykiem Mariuszem Bechtą

12.10.2014

Znany historyk ruchu narodowego i polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego dr Mariusz Bechta, pracownik warszawskiego IPN, przybędzie na nasze zaproszenie do Radzynia Podlaskiego w piątek 17 października. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w sali parafialnej w dolnym kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Relacja ze spotkania:

 

 

więcej
 
Jesienny dzień skupienia

W urokliwej leśnej kaplicy w Horodku w sobotę 20 września 2014 r. miał miejsce dzień skupienia dla członków Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Inspektorat Radzyń.


 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4  
 
© 2018 win-radzyn.pl | Tworzenie stron internetowych